Nemocnice má nové parkoviště a lepší chodník pro trénink ortopedických pacientů

6. 10. 2020

Nemocnice Horažďovice neustále zlepšuje nejen prostředí a péči pro pacienty ale i své okolí a služby pro návštěvníky a personál. Letos například dokončila nové parkoviště přímo v areálu nemocnice a rekonstruovala přístupový chodník od vchodu z Blatenské ulice a také stání pro kontejnery na odpad. Investice vyšly na téměř milion korun.

„Potřeba parkovacích míst se neustále zvyšuje. Přibývá pacientů, kteří tu mají auta i během hospitalizace, a vozem dojíždí i více zaměstnanců. A samozřejmě většina chce mít auto pod kontrolou a nejlépe přímo v areálu. Proto jsme letos vybudovali další pakovací plochu pro 14 aut,“ říká ředitel nemocnice Martin Grolmus.

Přímo v areálu je tak nyní už 70 parkovacích míst. Ještě před pěti roky to byla necelá polovina. Většina aut tehdy parkovala před areálem v Šumavské ulici. Pak ale nemocnice vytvořila deset míst na původní manipulační ploše vedle nemocnice a postavila dvě parkoviště, každé pro 14 aut vedle nemocničního parku.

„Protože navazují na park, chtěli jsme, aby byly také co nejvíce zelené. Jsou proto tvořeny zpevňujícími betonovými mřížemi, skrz které prorůstá tráva, a kolem jsme vysázely nově stromy. Zároveň jsou nová parkoviště monitorována kamerovým systémem,“ doplňuje ředitele s tím, že poslední parkoviště včetně zemních prací a výsadby stála půl milionu korun.

Chodník z Blatenské ulice na okraji parku byl původně dlážděný. „Dlažba ale nevyhovovala imobilním pacientům a návštěvníkům a také pacientům, kteří mají například po ortopedických operacích potíže s chůzí a v parku ji s našimi terapeuty trénují. Proto jsme chodník vyasfaltovali jako ostatní chodníky v parku a udělali jsme i nové schody a bezbariérový nájezd z vedlejšího vchodu do areálu,“ doplňuje ředitel. Společně s asfaltovými plochami pro kontejnery u technických budov vyšly i tyto práce na necelých 500 tisíc korun.