Nemocnice Horažďovice provádí nově antigenní testy

14. 4. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Nemocnice Horažďovice reaguje na trvalou poptávku po antigenním testováním a přímo ve své nemocnici zřizuje odběrové místo. V provozu bude od pondělí 19. dubna každý pracovní den od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. Vyšetření je určené všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění dle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Po domluvě si mohou test nechat udělat i samoplátci. K vyšetření je třeba se rezervovat přes internetový rezervační systém a při odběru je nutné předložit kartičku zdravotní pojišťovny. V případě pozitivního výsledku vyšetření musí bezpříznakový žadatel absolvovat kontrolní PCR test.

Dobrovolné testování veřejnosti antigenními testy popisuje Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č. 47828/2020  a jeho následné úpravy Prodloužení termínu a Zkrácení frekvence

Jsou v něm mimo jiné uvedeny výjimky, u koho se testování neprovádí resp. komu test neproplatí systém zdravotního pojištění. "V první řadě se jedná o osoby, které prodělaly onemocnění covid v uplynulých 90 dnech a v druhém případě o osoby, které byly na testu v posledních třech dnech. Těmto lidem nelze provést test bezplatně. Mohou si ho ale vyžádat po předchozí domluvě jako samoplátci," říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška s tím, že cena testu je 350 korun. 

Antigenní testy se provádí v ambulantní části v hlavní budově nemocnice. Je nutné se k nim objednat online přes internetový rezervační formulář, který je na webu nemocnic. „Není ale třeba mít od lékaře vystavenou takzvanou eŽádanku jako v případě PCR testu,“ doplňuje mluvčí.

Testovaná osoba na výsledek čeká zhruba 20 minut. Dostane ho v písemné podobě. Pokud by byl test pozitivní a vyšetřený by měl zjevné příznaky nemoci, bude považován za nemocného a krajská hygienická stanice mu nařídí karanténu. V případě pozitivity ale bez příznaků, bude vyšetřený vyzván, aby si nechal provést kontrolní PCR test. 

Antigenní testy už nyní provádí všechny nemocnice Plzeňského kraje.   

více informací NH  
 
rezervace AG test 
 

Zpět

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.