Kvůli DVB-T2 se kupovalo 340 televizorů a 160 set-top-boxů

19. 2. 2020

Přes 340 nových televizorů a zhruba 160 set-top-boxů. Takový je v Nemocnicích Plzeňského kraje účet za přechod na nové televizní vysílání DVB-T2. Televizory jsou v krajských nemocnicích téměř ve všech běžných lůžkových pokojích už řadu let. Ne všechny ale byly připraveny na nový standard pozemního digitálního vysílání. Loni a na počátku letošního roku proto došlo k postupné obměně, která stála přes jeden milion korun.

Nejvíce televizorů pořizovala Klatovská nemocnice, která obměnila prakticky všechny - konkrétně 152. „Společně s instalací jsme ještě upravovali anténní systém a osazovali zesilovač. Byly problém se sílou signálu, takže výběr programů byl omezen. Teď by mělo běžet zhruba 30 programů,“ říká vedoucí technického oddělení Klatovské nemocnice Václav Jakl.

Ve Stodu se vyměnilo 82 televizorů. V Rokycanech a Svaté Anně rozdělili televizory na novější a starší. Starší vyřadili a nahradili. Novější dovybavili set-top-boxy.

Domažlická nemocnice měnila televizory před třemi lety. Nově je tedy jen vybavila set-top-boxy. Nemocnice Horažďovice obnovovala televizory během postupné modernizace pokojů v uplynulých letech. Nové tak nebylo třeba kupovat vůbec. „Dokoupili jsme téměř 60 set-top-boxů. Naši technici k nim vytvořili úchyty, aby byly schované za obrazovkou,“ vysvětlil ředitel nemocnice Martin Grolmus.