K očkování se mohou registrovat osoby starší 65 let

13. 4. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Centrální rezervační systém k očkování proti nemoci covid umožňuje nově od středy 14. 4. registraci lidí starších 65 let. Dosud se mohli registrovat buď senioři nad 70 let věku, nebo i mladší lidé ovšem jen vybraných prioritních skupin, např. pedagogický pracovník, osoby s chronickým onemocněním nebo pracovníci v terénních sociálních službách. Registrace se provádí přes internet. Návod k provedení registrace je níže. Vyplývá z něj, že pořadí čekatelů na očkování se neurčuje podle data a času provedení registrace, ale podle věku zájemce o očkování v době uvolnění termínů na očkovacím místě. V případě nejasností volejte národní linku 1221. V případě, že potřebujete pomoc s registrací, vám pomohou  linky Plzeňského kraje a sdružení Totem.
   

374 780 960 -  Pomáhá s registrací obyvatelům Plzně  |  PO - PÁ  9-15 hod

374 721 689 - Pomáhá s registrací obyvatelům zbylých částí Plz. kraje  |  PO - PÁ  9-15 hod

Očkování: Vše, co potřebujete vědět

Postup registrace a rezervace
pro osoby  starší 65 let

1. Registrace 

 • Zadejte na webu CRS registrace.mzcr.cz své telefonní číslo.
 • Obratem vám na něj přijde čtyřmístný PIN, který pak zadáte do systému.
 • Otevře se vám formulář, do kterého vyplňte údaje o očkované osobě.
 • Vyberte si preferované očkovací místo.

Registrace je v první fázi vše, co můžete aktivně pro očkování udělat. Po provedení registrace čekáte, až vámi vybrané očkovací místo vypíše nové termíny očkování, a pokud budete na řadě systém vám zašle přes SMS výzvu k provedení rezervace.

Řazení k očkování v CRS probíhá vždy podle věku (od nejstarších po mladší). CRS bude mezi běžnou veřejnost registrující se na základě věku vkládat automaticky i osoby registrované na základě jiných kritérií (např. profese - viz pedagogičtí pracovníci). Datum a hodina registrace nemá vliv na výsledné pořadí očkování. 

2. Rezervace

 • Jakmile obdržíte SMS s výzvou k provedení rezervace a s novým šestimístným kódem (PIN2) můžete provést na webu CRS rezervace.mzcr.cz rezervaci termínu očkování.
 • Pomocí čísla pojištěnce (zpravidla rodné číslo) a PIN2 se přihlaste do systému.
 • Vyberte datum a čas prvního očkování. Termín pro druhé očkování se vám automaticky vygeneruje podle typu očkovací vakcíny.
 • Rezervaci je třeba provést co nejrychleji, nejpozději však do termínu očkování nebo do 72 hodin od obdržení SMS výzvy. 
 • Pokud z jakéhokoli důvodu neprovedete rezervaci včas, vrátíte se zpět do registrace a čekáte na novou SMS s výzvou z očkovacího místa.
 • Toto lze opakovat nejvýše dvakrát. Pokud ani potřetí nevyužijete výzvu k rezervaci termínu, registrace vám zaniká. Můžete si ale kdykoli později vytvořit novou. 
    

   

Co je dobré promyslet?

Kde jsou v kraji očkovací místa?

V Plzeňském kraji je 19 očkovacích míst. Jejich úplný výčet je zde: nemocnicepk.cz/ockovani-mista/.  

Zajímá mě: Kdy přijdu na řadu?

To je otázka, kterou si klade většina zájemců. Záleží ovšem na řadě věcí, jako je rychlost dodávek vakcín do Plzeňského kraje, délka a struktura "fronty" na vybraném očkovacím místě a kapacita očkování v daném očkovacím místě. Nemocnice Plzeňského kraje jsou páteřními očkovacími místy ve svých regionech s velkou kapacitou a pravidelnými dodávky vakcín. Zvažte proto registraci na našich očkovacích místech v Plzni (Velkokapacitní OČM), v  Domažlicích, Klatovech, Stodu, Rokycanech nebo v Plané (Nemocnice Svatá Anna). Rádi vás naočkujeme. Pokud chcete vědět více, mrkněte na odkazy níže:

Zpět

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.