Nemocnice v Horažďovicích dovybavila postupně všechny plánované pokoje sociálním zařízením

26. 9. 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nemocnice následné péče Horažďovice dokončila letos dlouhodobý plán modernizace lůžkových pokojů dostavbou sociálních zařízení. Poslední dva pokoje z 27 plánovaných se vlastní toalety, umyvadla a sprchového koutu dočkaly v uplynulých dnech. Také letošní investici ve výši 300 tisíc korun hradil Plzeňský kraj.

„Lůžkové pokoje vybavujeme sociálním zařízením postupně od roku 2004. Každý rok jsme dělali zpravidla dva nebo tři, abychom úpravy mohli dělat za plného provozu a neomezovali si jednorázově kapacity nemocnice. K dnešku tak má vlastní sociálky už 27 pokojů, čímž jsme ten náš plán po 15 letech naplnili,“ říká ředitel nemocnice Martin Grolmus.

Nemocnice má sice 55 pokojů s celkem 140 lůžky, ale u zbývajících již vlastní toalety nezvažuje. „Zhruba polovina našich pacientů je imobilních a jsou plně odkázáni na péči ošetřovatelů. Sociální zařízení přímo na pokoji by tak nevyužili. Byla by to zbytečná investice a navíc bychom museli ubírat lůžka a snižovat kapacitu, což při současné poptávce po péči v naší nemocnici není žádoucí,“ říká dále Martin Grolmus s tím, že pro imobilní pacienty slouží speciálně upravené umývárny a toalety na každé lůžkové stanici.

Kromě dostavby sociálního zařízení se v pokojích postupně dělaly i nové rozvody inženýrských sítí a před pěti roky se kompletně vyměňovaly televizory a posiloval signál wi-fi, aby byl ve všech prostorách pro pacienty. Ještě před tím se dostavby a modernizace dočkal také objekt rehabilitace.

„Kromě skvělé péče tak nemocnice nabízí všem svým pacientům i komfort pobytových služeb odpovídající standardu 21. století,“ říká radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.    

Nejbližší investice se v nemocnici soustředí hlavně do venkovních prostor. „Budeme opravovat chodníky a rozšiřovat parkovací stání o dalších 14 míst. Přibývá pacientů, kteří i k hospitalizaci přijedou svým autem a po dobu pobytu v nemocnici chtějí mít svůj vůz raději v areálu nemocnice,“ doplňuje ředitel.

Nemocnice v Horažďovicích je určena nemocným bez ohledu na věk, u kterých je nutná dlouhodobější léčebná či a ošetřovatelská péče a kvalitní rehabilitace v rozsahu, který není možno zabezpečit ambulantně nebo v domácnosti pacienta. Jedná se např. o pacienty po ortopedických a jiných operacích, po úrazech, po mozkových příhodách i dalších nemocech , ale také o pacienty s potřebou pravidelné ošetřovatelské péče. Lůžkové kapacity doplňují ambulance, rehablitační a radiodiagnostické oddělení a klinická laboratoř. Nemocnice loni ošetřila nebo vyšetřila 14.600 pacientů, z nichž tisícovka byli přímo hospitalizovaní. Zaplnění lůžek neboli obložnost se blíží 99 procentům.

Fotogalerie nemocnice

Zpět

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.