Nemocnice Horažďovice vyměnila závěsná lana rentgenu. S investicí pomohl chanovický Pfeifer 

6. 12. 2018

KRÁTKÁ INFORMACE

Z důvodu zachování vysoké bezpečnosti pacientů nechala Nemocnice následné péče Horažďovice v těchto dnech vyměnit závěsná lana rentgenového zařízení na radiodiagnostickém oddělení. Finančním darem 50 tisíc korun pomohl investici realizovat zpracovatel dřeva a výrobce dřevěných produktů zejména pro stavebnictví - společnost Pfeifer z Chanovic.

"U dosavadních úchytných lan rentgenu se ke konci blížilo období, ve kterém výrobce garantuje pevnost lan. A protože v případě bezpečnosti pacientů nechceme dělat kompromisy, rozhodli jsme se pořídit a instalovat nové,“ uvedla primářka nemocnice Hana Veselovská s tím, že nová lana by měla sloužit zase alespoň 10 let.      

„Protože systém zdravotního pojištění pokrývá sotva výdaje na zdravotní péči, jsme vděčni za každou finanční pomoc. Jakýkoli dar, ať už je od právnických nebo fyzických osob, využíváme na nákup nebo modernizaci zdravotnického vybavení. Společnosti Pfeifer a samozřejmě i dalším sponzorům jménem svým i našich pacientů děkujeme,“ dodává ředitel nemocnice Martin Grolmus.

Radiodiagnostické oddělení zajišťuje rentgenové snímky hospitalizovaných pacientů i pacientů nemocničních ambulancí nebo ordinací ambulantních specialistů z okolí města. Ročně provede přes 5100 vyšetření u téměř 3600 pacientů.

  

Jak se stát sponzorem Nemocnice Horažďovice?

Společnost Pfeifer Chanovice


Zpět

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.