Testování nemoci covid antigenními testy

Dle Mimořádného opatření MZČR č. 47828/2020-31 k testování obyvatelstva na přítomnost viru SARS-CoV2 se mění od 22. listopadu pravidla poskytování resp. úhrad antigenních testů. Před rezervací termínu se proto seznamte s novým opatřením a pravidly viz níže.

Pro koho je antigenní test určen?

Dle Mimořádného opatření MZČR č. 47828/2020-31 přestává od 22. listopadu hradit provádění antigenních testů systém zdravotního pojištění a to bez výjimek. Všem zájemcům o antigenní testy proto nabízíme provádění testů jako samoplátcům za cenu 200 Kč.

Jak se k vyšetření objednat?

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, v němž si zvolíte volný termín, kdy se dostavíte.

rezervace Ag test  

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Při odběru je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce. Pokud se nemůžete k testu dostavit, rezervaci včas zrušte!

Jak rezervaci zrušit

Rezervaci lze zrušit proklikem v mailu, který vám přijde po objednání na váš mail. Pokud tento mail nemáte, vyžádejte si zrušení rezervace na mailu  zdenka.plundrichova@horazdovice.nemocnicepk.cz - do předmětu zprávy napište "Zrušení AG testu", do těla zprávy napište vaše jméno, příjmení, rok a měsíc narození a datum a čas, na kdy jste objednán, např. "Jan Novák, 7503, 27. února, 14:30.

Jak a kam se k odběru dostavit?

Odběrové místo Nemocnice Horažďovice je v ambulatní části hlavní vstup (skleněné automatické dveře) budovy nemocnice. Ambulance je označena jako odběrové místo.

Kdo hradí vyšetření?

Test pro samoplátce stojí 200 Kč. Částka se hradí přímo v místě odběru.  

Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Výsledek testu je žadateli sdělen do 20 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 777 315 018 (tiskový mluvčí) a nebo odběrové místo  v provozní době 376 334 252. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.